İŞVERENLERİN DİKKATİNE

istanbul akademi flogram

Sayın İşverenlerimiz,

 

Güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak işinizin başarısı, firmanızın itibarı, üretkenliğin arttırılması ve personelinizin size bağlılığı için kritik bir öneme sahiptir.

6331 sayılı İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU ve İLGİLİ YÖNETMELİKLERİ gereğince, 1.Temmuz.2013 itibari ile tehlike sınıfına bakılmaksızın TÜM İŞYERLERİ aşağıdaki temel işlemleri yerine getirmek zorundadırlar:

1.Ocak.2014 tarihinden itibaren çalışan sayısına bakılmaksızın ÇOK TEHLİKELİ ve TEHLİKELİ SINIFTAKİ İŞYERLERİ İŞYERİ HEKİMİ & İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI SÖZLEŞMESİ yapmak zorundadırlar!

TEHLİKE SINIFI BELİRLEME: İŞYERİNİZİN SGK SİCİL NO’SUNUN AŞAĞIDA GÖSTERİLDİĞİ ŞEKİLDE 2-3-4-5-6-7. RAKAMLARINDAN , OLUŞAN “İŞKOLU (NACE) KODU” GİRİLEREK İŞYERİNİZİN TEHLİKE SINIFINI TESPİT EDEBİLİRSİNİZ. Örnek: 2 1330 01 01 11022810 34 28 XX

ÇOK ÖNEMLİ
• 1. RİSK ANALİZ RAPORU HAZIRLANMASI • 2. ACİL DURUM EYLEM PLANI HAZIRLANMASI
• 3. TÜM ÇALIŞANLARIN “TEMEL İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ”NİN BELGELENMESİ
• 4. TÜM ÇALIŞANLARIN İŞYERİ HEKİMİNCE İŞE GİRİŞ/PERİYODİK MUAYENE FORMLARININ DOLDURULMASI

10 ve üzeri çalışanı olan ÇOK TEHLİKELİ İŞYERLERİ ek olarak DİĞER SAĞLIK PERSONELİ (İşyeri Hemşiresi veya Sağlık Memuru) sözleşmesi de yapmak zorundadırlar.


Sözleşmelerin İSG KATİP SİSTEMİ üzerinden onaylanması gerekmektedir! 4 temel işleme ek olarak bu işyerleri, Yasa ve Yönetmeliklerin gerektirdiği diğer işlemleri de görevlendirme yapacakları iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerinin danışmanlığında yerine getirmek zorundadırlar!

1.Temmuz.2016 itibari ile çalışan sayısına bakılmaksızın BÜTÜN İŞYERLERİ, İŞYERİ HEKİMİ & İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI SÖZLEŞMESİ yapmak zorunda olacaklardır!

 

Saygılarımızla

 İstanbul Akademi
 
E-Bülten Aboneliği
Abone olun, bizden haberiniz olsun!

İkitelli OSB Mah. Giyim Sanatkarları Ticaret Merkezi Sit. 3A Blok No:201 Başakşehir - İstanbul

escplus.net
İstanbul Akademi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi
İstanbul Akademi Sağlık Güvenlik Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.
  2014 Tüm Hakları Saklıdır © | Gizlilik Politikası